Skip to content

Recordaantal deelnemers bij 8e editie meisjestoernooi

In De Heerd, het bruisende ontmoetingscentrum van het Gelderse plaatsje Heerde, vond de 8e editie van het DroomDamsters-meisjestoernooi plaats. Met maar liefst 48 deelneemsters werd een nieuw record gevestigd. Daarnaast namen ook 12 ouders deel aan een apart oudertoernooi.

Het meisjestoernooi werd georganiseerd in samenwerking met damclub Ons Genoegen uit Wapenveld, onder leiding van Henk Renselaar en Erik Bakker. De vereniging viert dit jaar haar 90-jarig jubileum en organiseert ter gelegenheid daarvan diverse activiteiten voor zowel leden als de omgeving. Het meisjestoernooi is daar een mooi voorbeeld van.

De organisatie van het toernooi lag in handen van ambassadeur van DroomDamsters Elise Schouten en Yulia Bintsarovska. Het oudertoernooi werd geleid door Zainal Palmans. In totaal werden er zeven rondes gespeeld in één grote poule. De jongste deelneemster was 5 jaar oud, de oudste 17.

Het toernooi kenmerkt zich door een laagdrempelig karakter. Dankzij de inzet van sponsoren, leden en donateurs werden de deelnemers uitstekend verzorgd. Iedereen ontving een prijs en een goedgevulde tas met lekkernijen. Daarnaast werd tijdens het toernooi gezorgd voor lunch en verfrissingen. De middag stond in het teken van plezier, ontmoeting en sportiviteit.

In het algemeen klassement eindigde Vivienne Meijer als eerste met 13 punten. Galadriel Jansen werd tweede met 12 punten en Lotte Potgieter behaalde de derde plaats met 11 punten. Per leeftijdscategorie werd bovendien een extra prijs uitgereikt aan de beste speelster. De winnaars per categorie waren:

  • 5–7 jaar: Elena Gernaat
  • 8 jaar: Floortje Potgieter
  • 9 jaar: Galadriel Jansen
  • 10 jaar: Mattanja Kooi
  • 11 jaar: Neda Erdogan
  • 12 jaar: Vivienne Meijer
  • 13 jaar: Lotte Potgieter
  • 14+ jaar: Nanja Elgersma


Ook het oudertoernooi kende een mooie opkomst met 12 deelnemers. Dit toernooi bood ouders een waardevolle leerervaring en een leuke manier om het damspel beter te leren kennen. Anton Huibers eindigde als eerste, gevolgd door Kevin Jansen op de tweede plaats en Erwin van Santen als derde. Ook de ouders gingen niet met lege handen naar huis.

Het volgende toernooi staat gepland op zaterdag 20 juni in Rijnsburg, bij de Wilhelminaschool (Kerkstraat 21, 2231 CX Rijnsburg). Aanmelden kan door naam, leeftijd en woonplaats te mailen naar info@droomdamsters.nl.

Uitslagen en stand van het meisjestoernooi en ouders zijn hier te vinden.